Direktoria e RSS-ve shqip
 
RSS-Feed
/template/media/country/al.gif Kuriozitete.net RSS
Kuriozitete te ndryshme, ngjarje interesante dhe ndodhi të pazakonshme, te gjitha ne nje vend te vetem.
kuriozitete
Shtuar më 15.04.2010 - 17:40:28 nga besi2009
Kategoria: Kuriozitete Eksporto RSS-Feed
http://www.kuriozitete.net
 
 
artikujt e fundit
 
Edhe drerët “hyjnë n’tripa”
Shkencëtarët zbuluan se kafshët, sidomos drerët, konsumojnë rregullisht kërpudha “magjike” të cilat shkaktojnë halucinacione e që i gjejnë në natyrë. Kjo është arsyeja pse banorët lokalë shpesh vërejnë këto kafshë se si ecin vërdallë pa baraspeshë duke lëshuar zëra të pazakontë. Andrew Haynes, shkencëtar i cili shkroi për zbulimin e tij në revistën “Pharmaceutical Jounral”, [...]
23.12.2010 - 14:15:42
http://www.kuriozitete.net/edhe-dreret-%e2%80%9chyjne-n%e2%80%99tripa%e2%80%9d/
 
Paguan çekiçin e grabitur përpara 25 vitesh
Një plaçkitës i panjohur nga Pensilvania i dërgoi 45 dollarë familjes nga dyqani i së cilës kishte vjedhur përpara 25 vitesh një çekiç. Në porosinë e shkruar me dorë, plaçkitësi i panjohur thoshte se kishte vjedhur çekiçin nga dyqani para 25 vitesh, ndërkohë që kishte ndryshuar dhe i kishte ardhur keq për këtë plaçkitje. Kështu [...]
23.12.2010 - 14:13:01
http://www.kuriozitete.net/paguan-cekicin-e-grabitur-perpara-25-vitesh/
 
Tenton vetëvrasjen në Parlament
Një burrë 41-vjeçar ka tentuar të vrasë veten duke u hedhur nga një ballkon i Parlamentit rumun, në protestë për shkurtimet që i ka bërë qeveria e këtij vendi asistencave sociale. I keni hequr bukën fëmijës tim”, bërtiti burri para se të hidhej, sipas agjensisë ‘Agerpres’.Sipas kësaj agjensie burri është një operator i televizionit publik. [...]
23.12.2010 - 14:07:38
http://www.kuriozitete.net/tenton-vetevrasjen-ne-parlament/
 
Pema në formë pudingu
Një pemë në formën e një pudingu gjigand është zbuluar në Yeovil, Angli. Cifti Roger dhe Valerie Holley i kanë dhënë formën interesante bredhit të tyre, duke i shtuar edhe kremin, manaferrat dhe një gushëkuq të madh në majë. U deshën plot 6 vite që pema të merrte formën rrumbullake dhe dy javë për të [...]
23.12.2010 - 14:05:39
http://www.kuriozitete.net/pema-ne-forme-pudingu/
 
Sportisti 11-vjeçar pa këmbë e duar
Dayton Webber është një djalosh 11-vjeçar shumë guximtar nga Maryland, me dëshirë jashtëzakonisht të fortë për jetën. Edhe pse nuk ka duar e këmbë, kjo nuk e pengon Daytonin të kënaqet me jetën e çdo fëmije normal dhe merret me sporte të ndryshme – nga futbolli, basketbolli, patinazhi e bejsbolli e deri te noti, kartingu [...]
23.12.2010 - 14:03:25
http://www.kuriozitete.net/sportisti-11-vjecar-pa-kembe-e-duar/
 
Djaloshi i zhgënjyer me dhuratën e Krishtlindjeve
Xhirimi i djaloshit 3-vjeçar, i cili është i zhgënjyer, pasi mori libra si dhuratë për Krishtlindje, është bërë hit në YouTube. Djaloshi në mëngjesin e Krishtlindjeve hapi dhuratat dhe në njërën pa 3 libra.Kur e kuptoi se librat janë vërtetë dhuratë, humorin e zëvendësoi me zemërim, shkruajnë mediet kroate. Libra?? Libra për Krishtlindje?? Çfarë dreqin [...]
23.12.2010 - 14:00:37
http://www.kuriozitete.net/djaloshi-i-zhgenjyer-me-dhuraten-e-krishtlindjeve/
 
Bebja “Rambo” që stërvitet për betejë
Zvarritja, përdorimi i armës, hedhja e granatës, javën vetëm një pjesë e stërvitjes ushtarake të kësaj bebe. Siç transmetojnë mediet kroate, duket se regjimi i rreptë ushtarak nuk i bën dëm…përkundrazi. Për më shumë, shikoni videon e bashkangjitur. www.youtube.com/watch?v=v_6HDedAWZA
23.12.2010 - 13:39:01
http://www.kuriozitete.net/bebja-%e2%80%9crambo%e2%80%9d-qe-stervitet-per-beteje ...
 
Një 9-vjeçar shpallet “mjeshtri më i ri i shahut”
Samuel Sevian është trajnuar nga mjeshtri ndërkombëtar, Andranik Matikozyan, i cili jeton në Los Anxhelos. Një 9-vjeçar nga Kalifornia është shpallur mjeshtri i shahut më i vogël në historinë e SHBA-ve. Samuel Sevianit, nga Santa Klara, iu dha titulli nga Federata Amerikane e Shahut pas një ndeshjeje në San Francisko. Organi e vlerësoi 9-vjecarin me [...]
23.12.2010 - 13:32:39
http://www.kuriozitete.net/nje-9-vjecar-shpallet-%e2%80%9cmjeshtri-me-i-ri-i-sha ...
 
 
 
RSS-FEED Jonë
Ju mund të abonoheni edhe tek RSS-FEED e faqes tonë ...
 
 
Kërko
 
 
Kyçja
Shfrytezuesi:
Fjalëkalimi:
 
Keni harruar fjalëkalimin?
 
 
Kategoritë
 
 
Temat Kryesore
 
 
© 2009 ShqipRSS - Të gjitha të drejtat e mbrojtura.