Direktoria e RSS-ve shqip
 
RSS-Feed
/template/media/country/al.gif Gazeta Online INSAJDERI RSS
Insajderi ka në fokus të veçantë gazetarinë hulumtuese dhe Lajmet e fundit shqip nga Kosova, Shqipëria, Bota, Sporti, Showbizi, Kultura, Biznesi & Ekonomia.
lajme   lajmet-shqip   shqip   gazeta   insajderi   kosova   gazetat-shqip
Shtuar më 12.11.2016 - 09:40:41 nga besnik
Kategoria: Lajme Eksporto RSS-Feed
http://www.insajderi.com
 
 
artikujt e fundit
 
“Jurassic Park” me robotë
Filmi “Jurassic Park” i Steven Spielberg së shpejti mund të shndërrohet në realitet, pasi kompania japoneze “On-Art” zbuloi dinozaurët robotë më të mëdhenj në botë. Tiranozaurus Rex, kafsha më e famshme e prehistorisë, ishte i pari që doli nga mjegulla në sallën e prezantimit dhe shkoi drejt publikut në një shfaqje të organizuar mjaft bukur […] The post “Jurassic Park” me robotë appeared first on INSAJDERI.
12.11.2016 - 09:13:39
http://www.insajderi.com/jurassic-park-robote/
 
Kosova e Shqipëria sonte zhvillojnë kualifikueset e radhës për Botëror
Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, sonte në Antalia luan sfidën e radhës kundër Turqisë, e vlefshme për kualifikueset për Kupën e Botës “Rusi 2018”. Ekspedita e Kosovës ka disa ditë që është grumbulluar në Antalia, duke mbajtur tri seanca para kësaj sfidën me skuadrën turke. Kosova në këtë ndeshje vjen pas barazimit me Finlandën (1-1), […] The post Kosova e Shqipëria sonte zhvillojnë kualifikueset e radhës për Botëror appeared first on INSAJDERI.
12.11.2016 - 09:06:48
http://www.insajderi.com/kosova-e-shqiperia-sonte-zhvillojne-kualifikueset-e-rad ...
 
Përse nuk duhet të mungojë në shtëpinë tuaj kombinimi mjaltë-kanellë
Mjekësia e kohëve moderne ka përparuar shumë dhe një numër i lartë sëmundjesh sot janë të shërueshme nëse diagnostifikohen në fillimet e tyre, por nuk duhet harruar që mjekësia popullore dhe recetat natyrale kanë ndihmuar njerëzit në kohët më të hershme për të qëndruar të shëndetshëm dhe për tu mbrojtur nga sëmundjet. Një kombinim magjik […] The post Përse nuk duhet të mungojë në shtëpinë tuaj kombinimi mjaltë-kanellë appeared first on INSAJDERI.
12.11.2016 - 08:45:28
http://www.insajderi.com/perse-nuk-duhet-te-mungoje-ne-shtepine-tuaj-kombinimi-m ...
 
Buja: LDK nuk është partnere korrekte në koalicion
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Shukri Buja, është shprehur i pakënaqur me funksionimin e deritanishëm të koalicionit qeverisës PDK-LDK. Ai ka vlerësuar se ky koalicion nuk ka perspektivë të gjatë, pasi thotë se LDK-ja nuk është partnere korrekte politike. Në intervistën dhënë për “Epoka e Re”, Buja ka theksuar se PDK-ja nuk duhet […] The post Buja: LDK nuk është partnere korrekte në koalicion appeared first on INSAJDERI.
12.11.2016 - 08:30:25
http://www.insajderi.com/buja-ldk-nuk-eshte-partnere-korrekte-ne-koalicion/
 
Mjekët kinezë rrisin veshin brenda një krahu të një pacienti
Mjekët e një spitali në Kinë kanë mundur që të rrisin një vesh në krahun e një mashkulli që e humbi veshin në një aksident automobilistik. Si pjesë e kësaj procedura unike që bëhet për herë të parë në Kinë, mjekët morën kërc nga brinjët e pacientit dhe e prenë atë në formë e veshit. […] The post Mjekët kinezë rrisin veshin brenda një krahu të një pacienti appeared first on INSAJDERI.
12.11.2016 - 08:10:06
http://www.insajderi.com/mjeket-kineze-rrisin-veshin-brenda-nje-krahu-te-nje-pac ...
 
Goli i Gashit, më i bukuri i sezonit në Amerikë
Shkëlzen Gashi kualifikoi ekipin e tij Colorado Rapids në finalen e Konferencës së Perëndimit, por tashmë ai ka rrëmbyer një tjetër trofe personal. Ai ka fituar garën për golin më të bukur të sezonit në ligën amerikane të futbollit, MLS. Goli spektakolar që i shënoi skuadrës Vancouver më 24 shtator është shpallur si më i […] The post Goli i Gashit, më i bukuri i sezonit në Amerikë appeared first on INSAJDERI.
12.11.2016 - 08:04:09
http://www.insajderi.com/goli-gashit-bukuri-sezonit-ne-amerike/
 
Ban Ki-moon shpreson që Trump të mos i mbajë premtimet
Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon tha sot se është i bindur se presidenti i sapo zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, nuk do të tërhiqet nga marrëveshja e Parisit mbi ndryshimet klimatike.   Deklarata e Sekretarit Ki-moon vie pasi Trump gjatë fushatës zgjedhore kishte deklaruar se do të tërhiqet nga […] The post Ban Ki-moon shpreson që Trump të mos i mbajë premtimet appeared first on INSAJDERI.
11.11.2016 - 23:45:30
http://www.insajderi.com/ban-ki-moon-shpreson-qe-trump-te-mos-mbaje-premtimet/
 
Vërshimet, pasojë e degradimit të lumenjve
Degradimi i shtretërve të shumë lumenjve në Kosovë, po ndikon në rritjen e rreziqeve nga vërshimet. Reshjet e shiut, tashmë po krijojnë probleme të shumta duke rritur nivelin e ujit, çka si pasojë sjellë vërshime në rajone të ndryshme të vendit. Vërshime të tilla këto ditë kanë ndodhur në komunën e Gjakovës, të shkaktuar nga […] The post Vërshimet, pasojë e degradimit të lumenjve appeared first on INSAJDERI.
11.11.2016 - 23:35:14
http://www.insajderi.com/vershimet-pasoje-e-degradimit-te-lumenjve/
 
 
 
RSS-FEED Jonë
Ju mund të abonoheni edhe tek RSS-FEED e faqes tonë ...
 
 
Kërko
 
 
Kyçja
Shfrytezuesi:
Fjalëkalimi:
 
Keni harruar fjalëkalimin?
 
 
Kategoritë
 
 
Temat Kryesore
 
 
© 2009 ShqipRSS - Të gjitha të drejtat e mbrojtura.