Direktoria e RSS-ve shqip
 
RSS-Feed
/template/media/country/al.gif Gazeta Online INSAJDERI RSS
Insajderi ka në fokus të veçantë gazetarinë hulumtuese dhe Lajmet e fundit shqip nga Kosova, Shqipëria, Bota, Sporti, Showbizi, Kultura, Biznesi & Ekonomia.
lajme   lajmet-shqip   shqip   gazeta   insajderi   kosova   gazetat-shqip
Shtuar më 12.11.2016 - 09:40:41 nga besnik
Kategoria: Lajme Eksporto RSS-Feed
http://www.insajderi.com
 
 
artikujt e fundit
 
Rusia i ndalon hyrjen ish-ambasadorit amerikan, i afërt me Obamën
Ish-ambasadori amerikan në Rusi ka konfirmuar se është vendosur në listën e të sanksionuarve nga Kremlini, duke mos iu lejuar hyrja në Federatën Ruse. Michael McFaul e argumentoi këtë vendim me faktin se “kishte lidhje të afërta me presidentin Barack Obama”, ndërsa shtoi se vizitën në Rusi e kishte planifikuar përpara se Donald Trump të […] The post Rusia i ndalon hyrjen ish-ambasadorit amerikan, i afërt me Obamën appeared first on INSAJDERI.
11.11.2016 - 23:18:02
http://www.insajderi.com/rusia-ndalon-hyrjen-ish-ambasadorit-amerikan-afert-obam ...
 
Anglia fiton derbin britanik me Skocinë, Gjermania e pamëshirshme
Vëmendja kryesore ishte në stadiumin “Wembley” për derbin britanik mes Anglisë dhe Skocisë, një 90 minutësh ku vendasit dominuan duke asfaltuar totalisht fqinjët. Sturridge me kokë e më pas Lallana e Cahill shënuan 3 golat, një fitore që duket se do të konfirmojë në pankinë trajnerin “part time” të anglezëve, Gareth Southgate. Nënkampionët e Europës […] The post Anglia fiton derbin britanik me Skocinë, Gjermania e pamëshirshme appeared first on INSAJDERI.
11.11.2016 - 23:07:54
http://www.insajderi.com/anglia-fiton-derbin-britanik-skocine-gjermania-e-pamesh ...
 
Ymeri bisedon me Hahn për rastin e Deharit
Ka përfunduar takimi i Komisionerit për Zgjerim të Bashkimit Europian, Johannes Hahn, me liderët e partive politike. Ndërkaq Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje!, gjatë këtij takimi ka kërkuar që të mos vazhdohet më me Qeverinë aktuale, derisa ka kërkuar që të shkohet në zgjedhje të parakohshme, njofton Klan Kosova. Sipas Ymerit, gjatë takimit të mbajtur, ai […] The post Ymeri bisedon me Hahn për rastin e Deharit appeared first on INSAJDERI.
11.11.2016 - 22:41:23
http://www.insajderi.com/ymeri-bisedon-hahn-per-rastin-e-deharit/
 
Kombëtarja kryen stërvitjen e fundit, shqetëson Roshi dhe Sadiku
Pas Izraelit, në fushën e stadiumit “Elbasan Arena” kanë zbritur lojtarët kuqezi, të cilët kanë zhvilluar stërvitjen e fundit para ndeshjes së ditës së nesërme. Me largimin e lojtarëve të Izraelit ra në sy edhe largimi i forcave të shumta të policisë nga stadiumi, por jo nga ambientet e jashtme të tij, njofton Top-channel. Ndërkohë […] The post Kombëtarja kryen stërvitjen e fundit, shqetëson Roshi dhe Sadiku appeared first on INSAJDERI.
11.11.2016 - 22:28:04
http://www.insajderi.com/kombetarja-kryen-stervitjen-e-fundit-shqeteson-roshi-dh ...
 
Përfundon takimi i liderëve politikë me Hahn e Lunaçek
Pas përfundimit të takimit, liderët e dy partive më të mëdha në vend, Kadri Veseli i PDK-së dhe Isa Mustafa i LDK-së nuk janë prononcuar për media. Ndërkaq, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë për Klan Kosova, se ka pasur shumë mospajtime në mes opozitës dhe pozitës gjatë këtij diskutimeve. […] The post Përfundon takimi i liderëve politikë me Hahn e Lunaçek appeared first on INSAJDERI.
11.11.2016 - 22:21:43
http://www.insajderi.com/perfundon-takimi-lidereve-politik-hahn-e-lunacek/
 
Obama, në prag të udhëtimit të fundit jashtë vendit si president
Udhëtimi i fundit në detyrë i presidentit Barack Obama, vjen në një moment zhgënjyes për të, pas fitores së befasishme të republikanit Donald Trump, premtimet e së cilit për të përmbysur disa nga përparësitë e zotit Obama, kanë ngjallur shqetësime në shumë pjesë të botës. Zëvendës këshilltari për Sigurinë Kombëtare Ben Rhodes informoi gazetarët për […] The post Obama, në prag të udhëtimit të fundit jashtë vendit si president appeared first on INSAJDERI.
11.11.2016 - 22:15:21
http://www.insajderi.com/obama-ne-prag-te-udhetimit-te-fundit-jashte-vendit-si-p ...
 
Hamsik: Sekreti i formës sime është “Coca-Cola”
Në një Napoli “të plagosur” nga dëmtimi i pafat i sulmuesit Arkadiusz Milik dhe vështirësitë e tjera në ofensivë, fatmirësisht, të gjitha i ka marrë përsipër mesfushori Marek Hamsik, i cili pa frikë mund të thuhet se është në formën e tij më të mirë në karrierë. Ai tashmë është rikthyer në kombëtaren e Sllovakisë dhe në një […] The post Hamsik: Sekreti i formës sime është “Coca-Cola” appeared first on INSAJDERI.
11.11.2016 - 22:09:59
http://www.insajderi.com/hamsik-sekreti-formes-sime-eshte-coca-cola/
 
Një vajzë i shtohet Kardashianëve
Vajza e çiftit lindi në spitalin Cedars-Sinai të enjten, ku Blac, 28 vjeç kishte programuar lindjen çezariane. Ata e pagëzuan vogëlushen e tyre me emrin Dream Renee Kardashian, dhe sipas E! News, ajo peshonte 3.3 kg. Renee është gjithashtu edhe emri i dytë i Blac. “Ajo është e mrekullueshme dhe ka shumë flokë”, thotë një […] The post Një vajzë i shtohet Kardashianëve appeared first on INSAJDERI.
11.11.2016 - 21:49:52
http://www.insajderi.com/nje-vajze-shtohet-kardashianeve/
 
 
 
RSS-FEED Jonë
Ju mund të abonoheni edhe tek RSS-FEED e faqes tonë ...
 
 
Kërko
 
 
Kyçja
Shfrytezuesi:
Fjalëkalimi:
 
Keni harruar fjalëkalimin?
 
 
Kategoritë
 
 
Temat Kryesore
 
 
© 2009 ShqipRSS - Të gjitha të drejtat e mbrojtura.