Direktoria e RSS-ve shqip
 
RSS-Feed
/template/media/country/al.gif Gazeta Online INSAJDERI RSS
Insajderi ka në fokus të veçantë gazetarinë hulumtuese dhe Lajmet e fundit shqip nga Kosova, Shqipëria, Bota, Sporti, Showbizi, Kultura, Biznesi & Ekonomia.
lajme   lajmet-shqip   shqip   gazeta   insajderi   kosova   gazetat-shqip
Shtuar më 12.11.2016 - 09:40:41 nga besnik
Kategoria: Lajme Eksporto RSS-Feed
http://www.insajderi.com
 
 
artikujt e fundit
 
6-vjeçari që adhurohet si Perëndi në Indi
Pranshu nga Jalandhar i shtetit Punjab të Indisë, ka lindur me një defekt dhe nuk është në gjendje që të ecë. Banorët e zonës besojnë se ai është një fëmijë hyjnor dhe rimishërimi i zotit Ganesha. Ganesha, përshkruhet si një kokë elefanti në një trup njeriu. Është zoti fatit të mirë që siguron prosperitet, fat […] The post 6-vjeçari që adhurohet si Perëndi në Indi appeared first on INSAJDERI.
11.11.2016 - 21:35:27
http://www.insajderi.com/6-vjecari-qe-adhurohet-si-perendi-ne-indi/
 
Zuckerberg hedh poshtë pretendimet se Facebook ndikoi në zgjedhje
Themeluesi dhe drejtuesi ekzekutiv i Facebook-ut Mark Zuckerberg ka hedhur poshtë kritikat se lajmet e rreme që u shfaqen në median sociale ndikuan tek rezultati i zgjedhjeve presidenciale në SHBA. Nga mënyra sesi fuksionion, Facebook-u nuk dallon dot mes lajmeve të vërteta dhe atyre të rreme, kur ato postohen. “Personalisht mendoj se ideja që lajmet […] The post Zuckerberg hedh poshtë pretendimet se Facebook ndikoi në zgjedhje appeared first on INSAJDERI.
11.11.2016 - 21:31:14
http://www.insajderi.com/zuckerberg-hedh-poshte-pretendimet-se-facebook-ndikoi-n ...
 
Vetëvendosje në kërkim të drejtësisë, proteston para Burgut në Prizren
Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar për nesër një aksion para ndërtesës së Burgut në Prizren, ku po qëndronte në paraburgim aktivisti i saj Astrit Dehari. “Nesër bëhen një javë nga vdekja e aktivistit Astrit Dehari. Ende askush nuk ka dhënë përgjegjësi. Nesër, e shtunë, ora 15:00, para ndërtesës së Burgut të Prizrenit, kërkojmë drejtësi për Astrit […] The post Vetëvendosje në kërkim të drejtësisë, proteston para Burgut në Prizren appeared first on INSAJDERI.
11.11.2016 - 21:23:51
http://www.insajderi.com/vetevendosje-ne-kerkim-te-drejtesise-proteston-para-bur ...
 
Mediet izraelite: Ky shqiptar planifikoi të sulmonte futbollistët e Izraelit
Sipas asaj që shkruan Ynet News, mbështetur tek një kërkim i gazetarit hulumtues nga Izraeli, Ronen Solomon, ushtari i Shtetit Islamik në Siri dhe Irak, Lavdim Muhaxheri ishte njeriu kryesor që planifikoi sulmin ndaj futbollistëve të Izraelit. “Gazetari hulmutues, Ronen Solomon, gjurmoi infrastrukturën terroriste shqiptare, e cila sipas tij, është e kryesuar nga Muhaxheri, një […] The post Mediet izraelite: Ky shqiptar planifikoi të sulmonte futbollistët e Izraelit appeared first on INSAJDERI.
11.11.2016 - 21:18:05
http://www.insajderi.com/mediet-izraelite-ky-shqiptar-planifikoi-sulm-terrorist- ...
 
 
 
RSS-FEED Jonë
Ju mund të abonoheni edhe tek RSS-FEED e faqes tonë ...
 
 
Kërko
 
 
Kyçja
Shfrytezuesi:
Fjalëkalimi:
 
Keni harruar fjalëkalimin?
 
 
Kategoritë
 
 
Temat Kryesore
 
 
© 2009 ShqipRSS - Të gjitha të drejtat e mbrojtura.