Direktoria e RSS-ve shqip
 
RSS-Feed
/template/media/country/al.gif ZeriiAmerikes.com RSS
Zëri i Amerikës, është një shërbim transmetimesh ndërkombëtare i formatit multimedia që financohet nga qeveria amerikane përmes Bordit të Guvernatorëve për Transmetimet. Zëri i Amerikës transmeton çdo javë rreth 1500 orë lajme, informacione, programe edukimi dhe kulturore për një audiencë që vlerësohet në 125 milion njerëz në të gjithë botën.
lajme   zeri-amerikes
Shtuar më 16.04.2010 - 15:08:07 nga egzoni
Kategoria: Lajme
http://www1.voanews.com/albanian/news
 
 
artikujt e fundit
 
SHBA: Armët taktike bërthamore tema tjetër në bisedimet me Rusinë
Kjo kategori e gjerë armësh përfshin mjetet bërthamore në formën e minave, predhat e artilerisë dhe raketat me rreze të shkurtër
24.12.2010 - 01:32:58
http://www.voanews.com/albanian/news/SHBA-Armet-taktike-berthamore-tema-tjeter-n ...
 
Shqipëri: Parlamenti diskuton opinionin e BE për kërkesën e statusit kandidat
Palët akuzojnë njëra tjetrën se kanë kontribuar në refuzimin e kërkesës së Shqipërisë nga BE-ja.
23.12.2010 - 20:03:36
http://www.voanews.com/albanian/news/alb-agolli-parlament-topalli-112385374.html
 
Shkodër: Përmasat e dëmeve nga përmbytjet
Autoritetet e emergjencave civile njoftuan sot për një pakësim të sipërfaqes së përmbytjes.
23.12.2010 - 19:59:06
http://www.voanews.com/albanian/news/alb-shkoder-floods-damage-112386154.html
 
Kosovë: Qytetarët fajësojnë dy partitë e mëdha për krizën politike në vend
PNUD-i ka publikuar rezultatet e një studimi të opinionit publik lidhur me pikëpamjet qytetarëve.
23.12.2010 - 19:57:29
http://www.voanews.com/albanian/news/alb-besim-elections-undp-112386709.html
 
Perëndimi merr në shqyrtim marrëdhëniet me Bjellorusinë
Klinton dhe Ashton kërkojnë lirimin e mbi 600 të ndaluarve opozitarë
23.12.2010 - 19:52:54
http://www.voanews.com/albanian/news/Perendimi-merr-ne-shqyrtim-marredheniet-me- ...
 
Një gazetë norvegjeze pretendon të ketë dokumentat sekrete të papublikuara nga WikiLeaks
Redaktori i gazetës Aftenposten, Ole Erik Almlid tha sot se ka marrë dokumentat që WikiLeaks nuk i ka publikuar ende
23.12.2010 - 19:42:29
http://www.voanews.com/albanian/news/Nje-gazete-norvegjeze-pretendon-te-kete-dok ...
 
Organizatat bamirëse dhe rritja e kërkesës për ndihmë
Por edhe këto organizata janë në vështirësi financiare, veçanërisht në këtë sezon festash.
23.12.2010 - 19:01:10
http://www.voanews.com/albanian/news/alb-non-profit-christmas-112380884.html
 
Deputetët grekë miratuan buxhetin e vitit 2011 me masa të rrepta
Votimi sot vjen pas pesë ditë debatesh dhe pason një grevë të punonjësve të transportit dhe sindikatave private dhe publike.
23.12.2010 - 18:18:48
http://www.voanews.com/albanian/news/Deputetet-grek-miratuan-buxhetin-vitit-2011 ...
 
 
 
RSS-FEED Jonë
Ju mund të abonoheni edhe tek RSS-FEED e faqes tonë ...
 
 
Kërko
 
 
Kyçja
Shfrytezuesi:
Fjalëkalimi:
 
Keni harruar fjalëkalimin?
 
 
Kategoritë
 
 
Temat Kryesore
 
 
© 2009 ShqipRSS - Të gjitha të drejtat e mbrojtura.