Direktoria e RSS-ve shqip
 
RSS-Feed
/template/media/country/al.gif SportiTotal.net RSS
Sporti Total - Lajmet dhe ngjarjet e fundit nga futbolli, basketbolli, formula 1, tenisi, boksi, hendbolli, volejbolli, etj.
lajme-sportive   sport
Shtuar më 15.04.2010 - 17:49:49 nga besart
Kategoria: Sport Eksporto RSS-Feed
http://www.sportitotal.net
 
 
artikujt e fundit
 
Nani përjashton nga gara për titull M. Cityn dhe Arsenalin
Mesfushori i Manchester Unitedit, Nani ka përjashtuar nga lufta për titullin kampion ekipet e Arsenalit dhe Manchester Cityt. Portugezi mendon se vetëm Chelsea është në gjendje të luftojë për titullin në Premier League, së bashku me skuadrën e tij, Manchester United. Nani u shpreh në një intervistë për ‘The Sun’: “Nuk shoh ekip tjetër përveç [...]
24.12.2010 - 09:32:04
http://www.sportitotal.net/nani-perjashton-nga-gara-per-titull-m-cityn-dhe-arsen ...
 
Benitez falënderon Interin
Rafael Benitez ka shprehur falënderimet e tij për Interin, pasi u largua nga klubi edhe zyrtarisht dje në mesditë. “Unë dua të falënderoj të gjithë për përkrahjen që më kanë dhënë gjatë përvojës time te Interi dhe dua të falënderoj personalisht të gjithë, asistentët, stafin, zyrtarët e klubit dhe tifozët”. “Dy titujt e fituar janë [...]
24.12.2010 - 09:24:31
http://www.sportitotal.net/benitez-falenderon-interin/
 
Messi: Topi i Artë midis Iniestas dhe Xavit
Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, që nga Argjentina ku do të kalojë festat e fundvitit deklaroi se e sheh si shumë të vështirë që të fitojë për të dytin vit radhazi Topin e Artë. ”Nuk mendoj se do të shpallem fitues”, tha argjentinasi. “Xavi dhe Iniesta fituan të dy Botërorin në 2010-n. Jam i sigurt [...]
24.12.2010 - 08:51:45
http://www.sportitotal.net/messi-topi-i-arte-midis-iniestas-dhe-xavit/
 
Chamakh, Drogba i Arsenalit
Maruane Chamakh ka thënë se ai dëshiron të bëhet te Arsenali sikurse që është Didier Drogba te Chelsea dhe Wayne Rooney te Manchester Unitedi. “Unë e di se e kam aftësinë për të përmirësuar lojën time me anë të punës së madhe. Unë mendoj se nuk e kam arritur nivelin më të lartë, por një [...]
24.12.2010 - 08:34:50
http://www.sportitotal.net/chamakh-drogba-i-arsenalit/
 
Afellay lojtar i Becelonës
Ka arritur në Barcelonë, Ibrahim Afellay, deri të dielën lojtar i klubit holandez  PSV nga Eindhoveni, i cili në ditët e ardhshme do të nënshkruajë kontratë shumëvjeçare me klubin katalunas. Afellay është përforcimi i parë i Barcelonës në afatin kalimtar dimëror. Lojtari i Kombëtares holandeze arriti në Bearcelonë në mëngjes, ku, në prani edhe të [...]
24.12.2010 - 08:20:16
http://www.sportitotal.net/afellay-lojtar-i-becelones/
 
Maqedonasit djegin flamurin shqiptar
Flamuri shqiptar edhe njëherë bëhet subjekt i incidenteve vandale ndëretnike, ndërsa kësaj radhe janë të përfshirë tifozët maqedonas gjatë një ndeshje basketbollistike. Sipas agjencisë së lajmeve INA, palestra e qytetit të Shkupit ishte dëshmitare e një incidenti tjetër ndëretnik. Në ndeshjen mes dy rivalëve lokalë nga Shkupi, Rabotniçkit dhe Lirisë, tifozët maqedonas në palestër dogjën flamurin [...]
24.12.2010 - 08:14:41
http://www.sportitotal.net/maqedonasit-djegin-flamurin-shqiptar/
 
Chelsea dhe City në luftë për Dzekon
Chelsea dhe Manchester City pritet që të luftojnë për dy lojtarë të njëjtë gjatë afatit kalimtar dimëror të transferimeve. Telegraph shkruan se Chelsea është duke luftuar kokë me kokë me Manchester Cityn për firmën e Edin Dzekos dhe atë të mbrojtësit të Benficas David Luiz. Dzeko dhe Luiz thuhet se kushtojnë jo më pak se [...]
23.12.2010 - 08:57:41
http://www.sportitotal.net/chelsea-dhe-city-ne-lufte-per-dzekon/
 
Shkëmbimi Kaka-Maicon mund të bëhet
Kaka do të jetë dhurata e presidentit Moratti për trajnerin e ri të Interit, Leonardo, bënë të ditur mediat Italiane. I dëmtuar prej disa muajsh, braziliani duket se ka humbur rëndësinë e tij tek gjigantët spanjollë, prandaj një shkëmbim kokë më kokë me mbrojtësin Maicon, plus një shumë e papërcaktuar parash, duket si një opsion [...]
23.12.2010 - 08:53:56
http://www.sportitotal.net/shkembimi-kaka-maicon-mund-te-behet/
 
 
 
RSS-FEED Jonë
Ju mund të abonoheni edhe tek RSS-FEED e faqes tonë ...
 
 
Kërko
 
 
Kyçja
Shfrytezuesi:
Fjalëkalimi:
 
Keni harruar fjalëkalimin?
 
 
Kategoritë
 
 
Temat Kryesore
 
 
© 2009 ShqipRSS - Të gjitha të drejtat e mbrojtura.