Direktoria e RSS-ve shqip
 
RSS-Feed
/template/media/country/al.gif AutoLajme.com RSS
AutoLajme.com është një portal informativ që i kushtohet vetëm industrisë së automobilizmit. Në AutoLajme.com ju mund të gjeni artikuj, lajme, këshilla dhe informata tjera nga dhe për botën e automobilzmit.
lajme   autolajme   auto   formula1
Shtuar më 15.04.2010 - 18:09:49 nga besi2009
Kategoria: Teknologji Eksporto RSS-Feed
http://www.autolajme.com
 
 
artikujt e fundit
 
SHBA: Reklamimi në internet arrin atë të shtypur
Sipas të dhënave të cilat i ka grumbulluar kompania eMarketer, të ardhurat nga reklamimi me anë të internetit në Shtete të Bashkuara të Amerikës ka arritur mediumet klasike të shtypura. Vlerësohet se qarkullimi i realizuar me reklamimin me anë të internetit këtë vit do të rritet për 14 për qind, në 25.8 miliardë dollarë, derisa [...]
23.12.2010 - 13:05:52
http://www.autolajme.com/shba-reklamimi-ne-internet-arrin-ate-te-shtypur/
 
Toyota Yaris në version të ri
Vijnë fotografitë e para zyrtare të modelit Vitz, i cili në Evropë njihet me emrin Yaris. Modeli i popullarizuar i Toyotas për qytet në versionin e ri sjellë rritje të dimensioneve, por edhe disa ‘gjene mashkullore’ më shumë. Kështu, mund të themi se Yaris i ri është për 100 milimetra më i gjatë nga modeli [...]
23.12.2010 - 13:03:02
http://www.autolajme.com/toyota-yaris-ne-version-te-ri/
 
Chevrolet Cruze 2.0 VCDi LT, më i miri deri tani
Që nga viti 2003, kur Daewoo korean për arsye marketingu ishte riemëruar në brendin amerikan Chevrolet, suksesi në tregun evropian është vërejtur gjithnjë e më shumë, ndërsa e njëjta vlen edhe për rajonin tonë, ku gjithnjë e më shumë në rrugët tona mund të vërehen këso vetura me plusin e madh në maskën e motorit. [...]
22.12.2010 - 19:54:46
http://www.autolajme.com/chevrolet-cruze-2-0-vcdi-lt-me-i-miri-deri-tani/
 
Monster Hunter Portable 3rd shet 3 milion kopje
Në platformën PSP thyet një rekord tjetër në Japoni, me Monster Hunter Portable 3rd e cila bëhet loja më e shitur në historinë e Capcom. Në më pak se dy javë pasi ajo shiti 2 milion kopje, Monster Hunter Portable 3rd ka bërë një arritje të re. Ditën e sotme Capcom shpalli se video loja [...]
22.12.2010 - 19:50:03
http://www.autolajme.com/monster-hunter-portable-3rd-shet-3-milion-kopje/
 
Premiera e Toyota Yaris 2012 më 22 dhjetor
Nga ‘Toyota Motor Corp’ ka arritur konfirmimi zyrtar rreth prezantimit premierë të versionit të ri të modelit Yaris. Ndryshimet në dizajn janë më se të dukshme, por blerësve më së shumti do t’u pëlqejë teknologjia e re. Motori i përsosur 1.3 litërsh benzinë, tani do të vjen me sistemin ‘start-stop’, ndërsa kjo kompani premton harxhime [...]
21.12.2010 - 15:28:59
http://www.autolajme.com/premiera-e-toyota-yaris-2012-me-22-dhjetor/
 
Ford Focus 2011 me motor EcoBoost
Modeli i ri Ford Focus 2011, do të jetë i pajisur me motorët e rinj EcoBoost, të cilët ofrojnë harxhime të vogla dhe fuqi të lartë. Fillimisht ky model do të plasohet në SHBA, duke filluar javën e fundit të dhjetorit 2010, derisa në tregun evropian në fillim të vitit 2011. Ford Focus i ri [...] Artikuj të ngjajshëm:Ford publikon fotot e para të modelit Focus
21.12.2010 - 15:24:02
http://www.autolajme.com/ford-focus-2011-me-motor-ecoboost/
 
Makinat e F1, skicohet revolucioni madhor
Makinat e Formulës 1 janë pranë një revolucioni total, që do t’i bëjë disi më të ngadalta, por do të ulë më tej kostot, informoi gjatë drekës “BBC”. Makinat do të kenë krahë aerodinamikë më të vegjël dhe pjesë të poshtme të projektuara posaçërisht për të krijuar më shumë forcë rëndese në qendër të makinës. [...]
21.12.2010 - 15:20:00
http://www.autolajme.com/makinat-e-f1-skicohet-revolucioni-madhor/
 
Square Enix ul fitimet e parashikuara
Parashikimet financiare që kishte bërë Square Enix pësuan një rënie prej 92 për qind, nga sa ishte thënë më parë, e kjo do të thotë që duhen rishikuar dhe për pasojë Deus EX: Human Revolution nuk do të dal në treg në tremujorin e parë të vitit 2011. Square Enix, kompania japoneze e prodhimit të [...]
21.12.2010 - 14:59:53
http://www.autolajme.com/square-enix-ul-fitimet-e-parashikuara/
 
 
 
RSS-FEED Jonë
Ju mund të abonoheni edhe tek RSS-FEED e faqes tonë ...
 
 
Kërko
 
 
Kyçja
Shfrytezuesi:
Fjalëkalimi:
 
Keni harruar fjalëkalimin?
 
 
Kategoritë
 
 
Temat Kryesore
 
 
© 2009 ShqipRSS - Të gjitha të drejtat e mbrojtura.